2011 m. spalio 25 d., antradienis
Ką reiškia mėnesių pavadinimai. Pirmoji dalis.
Sausis kilo nuo lietuviško žodžio „sausas“. Šis mėnesis dažniausiai būna vienas šalčiausių per visus metus, žemę būna padengęs sausas sniegas ar ledas. Tuo tarpu angliški ir kitų Vakarų Europos tautų kalendoriai pradedami pavadinimu January. Toks vardas yra suteiktas dar romėnų dievo sergėjančio duris ir vartus Janus garbei.
Vasarį lietuviai prisimindavo, kaip gera būdavo vasara. Šį mėnesį pasirodydavo pirmieji artėjančios vasaros ir pavasario ženklai. February kilo nuo lotyniško žodžio „februa“. Jis reiškė apsivalymą. Šį mėnesį kalendoriai taip pat žymėjo Romėnams svarbią apsivalymo šventę, nuo kurios kilo mėnesio pavadinimas.
Kovas pavadinimą gavo paprastai. Tuo laiku parskrisdavo paukščiai kovai. Tuo tarpu angliškasis March kilo iš romėnų dievo Marso vardo.
Balandis savo pavadinimą gavo dėl šį mėnesį vėl miestų gatvėse aktyvumą atgavusių balandžių. April – antrasis pavasario mėnuo buvo skirtas Afroditei. Ji grožio ir meilės deivė. Būtent šie du dalykai sukelia šiandien ir sukeldavo Romos laikais daugiausia aistrų antrąjį pavasario mėnesį.
Gegužė – laikas, kai užkukuoja gegutė. Sakoma, būtinai reikia nešiotis kišenėje monetų, nes užkukavus gegutei bus nulemta jūsų finansinė ateitis. Jei turi monetų – visus metus būsi turtingas, jei ne – likusį metų laiką pinigų neturėsi. Kitose kalbose pavadinimas kilo iš Majos deivės vardo. Ji buvo pavasario deivė, Fauno dukra ir Vulkano žmona.
Birželis kilo nuo žodžio „biržis“. Tai buvo ūkininkų dirbamoje žemėje paliekama žymė. Iki šios žymės būdavo šį mėnesį sėjami grūdai. Angliakalbėse šalyse pavadinimas June puošią šį mėnesį. Jis kilo iš Junonos romėnų deivės vardo. Ji buvo laikoma santuokos ir moterų gerovės deive.
Nuo likusių šešių metų pavadinimų paslapties skraistę nutrauksime kitoje straipsnio dalyje. Patiems smalsiausiems, kurie negali sulaukti galime rekomenduoti pasidomėti romėnų kalendoriumi ir jų dievais bei deivėmis, o norint išsiaiškinti lietuviškųjų pavadinimų prasmes tiesiog paieškoti žodžių sąskambių ir prasmių senajame ūkininkų gyvenime.
2011 m. rugpjūčio 30 d., antradienis
Ilgiausi ir trumpiausi metai
45-ieji prieš mūsų erą ir 1582-ieji tai metai, žymintis lūžius pasaulio laiko skaičiavimo istorijoje. Tai metais buvo pritaikyti nauji, tuo metu modernūs ir net šiandien dar pripažįstami laiko matavimo standartai. Tai metai, kai dvi savo laiku įtakingiausios asmenybės: Romos imperatorius Julijus Cezaris ir popiežius Grigalius XIII įrašė savo vardus istorijoje, kaip kalendoriaus autoriai.
Šlovė šiems valdovams buvo ne tokia pelnyta. Istorija nesidomintiems žmonėms gali šauti mintis, kad tiek Cezaris, tiek Grigalius buvo amatininkai ar žvaigždžių stebėtojai, kurie užsiėmė dar ir kalendorių gamyba. Tiesa, jie buvo tik žmonės, kurie priėmė naujoves ir apie jas paskelbė visam pasauliui.
Gajus Julijus Cezaris geriausiai žinomas dėl savo karo lauko sugebėjimų. Jis buvo žmogus, kuris savo išmintimi ir protu užsitarnavo Romos valstybės galvos titulą ir padėjo pagrindus Romos imperijos vystymuisi. Jo naujovės apėmė ne tik jau minėtąjį kalendorių. Karo lauke jis diegė visas įmanomas naujoves ir stiprino karo lauko vadų įtaką. Jo kariniai sugebėjimai padėjo atlaikyti Romai kylančias grėsmes ir praplėsti valstybes teritorijas ir įtakos sferas. Tiesa, Cezaris ilgainiui nesilaikė demokratijos taisyklių ir praktiškai vienas valdė visą šalį. Cezario kalendoriaus reforma lėmė, kad 45 metai prieš mūsų erą buvo patys ilgiausi metai. Prie to metu naudojamo kalendoriaus buvo pridėtos dar 90 dienų. Taip buvo norima prisivyti tikrąjį laiką. Taigi, amatininkai, kurie užsiėmė kalendorių gamyba turėjo įdomų užsiėmimą.
Vėliau buvo pastebėta, kad šis kalendorius turi mažą paklaidą, kuri lėmė, kad per daugiau nei tūkstantį metų susidarė daugiau nei 10 dienų paklaida. Tai būtų smulkmena, jei kai kuriose šalyse nebūtų nusistovėjęs paprotys švęsti Velykas per pavasario lygiadienį, o ne pagal Bažnyčios diktuojamą kalendorių. Taigi, buvo nuspręsta skirtumą tarp realaus laiko ir kalendoriaus panaikinti. 1582 metai tikriausiai galėtų būti pavadinti trumpiausiais metais, nes tada iš metų buvo išmestos 10 dienų. Nors kalendorių gamyba ir astronomų žinios tobulėjo, šis kalendorius absoliučioje daugumoje pasaulio šalių naudojamas iki šiandien.
2011 m. rugpjūčio 24 d., trečiadienis
Ir vėl pasaulio pabaiga
2012 tai metai, kurie daugeliui žmonių asocijuojasi su pasaulio pabaiga. Kino filmų kūrėjai, knygų autoriai ir daugelis kitų kūrybiškų žmonių gerai padirbėjo, kad net ir didžiausi skeptikai bent minutę patikėtų, jog pasaulio pabaiga gali iš tiesų nutikti. Tiesa, tai nepirmas kartas, kai įvairūs kalendoriai rodo, kad artėja pabaiga.
Mėnesiai iki pirmojo tūkstantmečio pabaigos buvo siaubingi. 999 metais piligrimai ir riteriai keliavo į Jeruzalę pasitikti apokalipsės ir išpirkti visas savo ir žmonijos nuodėmes. Daugybė patikėjusių jokio pagrindo neturinčiomis pasakomis pardavė visą savo turtą ir ryžosi šiai kelionei. Daug jų mirė pakeliui, o pasiekę savo tikslą riteriai ir vienuoliai liko be jokio turto.
William Miller, kunigas ir gerai žinomas Biblijos tyrinėtojas, buvo nustatęs, kad apokalipsė turi įvykti tarp 1843 metų kovo 21 ir 1844 kovo 21 dienos. 1822 metais jis pirmą kartą paskelbė savo skaičiavimus. Seni kalendoriai ir Biblijoje minimi faktai padėjo jam atlikti skaičiavimus. Visi jo argumentai atrodė pakankamai logiški daugeliui žmonių ir jo pranašystėmis buvo tikima. Tiesa, per visus metus nenutiko nieko, ką būtų galima pavadinti pasaulio pabaiga. Vėliau jo pasėkėjas paskelbė, kad pasaulio pabaiga turi nutikti 1844 metų spalį. Vėliau šis laikotarpis spaudos buvo garsiai vadinamas „didžiuoju nusivylimu“.
Kas ypatingo gali nutikti 1982 metų kovo 10 dieną? Tądien visos Saulės sistemos planetos buvo mažiausiu atstumu viena nuo kitos. Spauda paleido antį, kad taip arti žemės esantis Merkurijus gali sukelti milžiniškus gamtos kataklizmus.
Ir, žinoma, kad visi prisimenate 2000 metų sausio pirmąją dieną. Netikslumas programiniame kode turėjo sukelti visų elektroninių sistemų gedimą. Metai kode buvo žymimi tik dviem skaičiais. Taigi po 1999, kurie buvo žymimi „99“, turėjo būti „00“ metai. Būtent šis nežinia išgalvotas ar kažkokį pagrindą turintis faktas buvo viso tikėjimo 2000 – ųjų metų pasaulio pabaiga pagrindas.
Taip pat pasaulio pabaigą kalendoriai žadėjo 2006 metų birželio 6 dieną. Užrašius šią datą sutrumpintu skaitmeninių būdų gaunasi „06-06-06“. Kaip žinote, trys šešetai nieko gero nežada, o tai pakankamas pagrindas žadėti pasaulio pabaigą.
Taigi, ar išgyvensime Majų kalendoriaus pabaigą 2012 metų pabaigoje ir tęsime šaunią tradiciją išgyventi pasaulio pabaigas?
2011 m. rugpjūčio 17 d., trečiadienis
Kaip pasigaminti lankstinuką?
Norite pasigaminti lankstinuką skirtą jūsų verslo reklamai? Negalite sau to leisti? Pirkite šaunųjį dulkių siurblį „Magic“... Negalėjau nepajuokauti. Tik pradėjus rašyti šį straipsnį pirmieji šovę į galvą klausimai buvo tokie reklaminiai. Vis dėlto lankstinukai ir jų gamyba yra įmanomi ir be stebuklingojo siurblio, beje juos pasigaminti išties nėra taip sunku kaip gali atrodyti. Smulkiam verslininkui negalinčiam sau leisti spaustuvės paslaugų tereikia turėti paprasčiausią „Paint“ programą, kuri būną įdiegiama kartu su visomis Microsof Windows operacinių sistemų versijomis. Būtent apie tai ir bus šis straipsnis, kaip pasitelkus paprasčiausią kompiuterinę dizaino programą galima pasigaminti brošiūras.
Norėčiau pabrėžti, kad aš naudoju Windows XP operacinę sistema ir su ja įdiegtą piešimo programą, galbūt kitose Microsof operacinėse sistemose tolia aprašomi žingsniai šiek tiek skirsis. Taigi atsidarius „Paint“ spauskite meniu skiltį „Image“, ten pasirinkite lapo dydį 297 mm X 210 mm arba 11.7 X 8.3 inches (liet. coliai) nuspauskite OK mygtuką. Taigi jūs pasirinkote lapo dydį, kuris atitinka A4 formato išmatavimus. Taip pat žinokite, kad ši programa leidžia dirti tik su vienu lapu vienu metu, taigi kitą lankstinukų pusę dailinsite vėliau.
Antras žingsnis šoniniame meniu pasirinkite įrankį „Line“. Žiūrėkite, kad brėžiama linija būtų kuo plonesnė. Tada padalinkite puslapį į tris lygias dalis, per šias linijas bus perlenkti jūsų lankstinukai. Po to tame pačiame kraštiniame meniu pasirinkite „Text“ įrankį. Pažymėję vietą kur norite matyti reklaminį tekstą, jį įveskite. Atkreipkite dėmesį, kad galite keisti teksto šriftą ir dydį.
Ketvirta nuspauskite „Paintbrush“ įrankį. Su juo galėsite išdailinti savo lankstinuką. Programos lange kairėje apačioje naudodami šį įrankį galite pasirinkti spalvą. Pavyzdžiui, reklamuodami savo kavinę galite nupiešti kavos puoduką, o foną spalvinkite įvairiomis spalvomis. Fono dailinimui galite pasinaudoti ir „Airbrush“ įrankio funkcija, jis veikia kaip aerozolinių dažų purkštuvas. Aišku spalviniai sprendimai priklauso tik nuo jūsų.
Galiausiai pabaigę darbą nuspauskite „File“ ir „Save As“ mygtukus, išsaugokite savo maketą. Visą ankščiau minėtą procesą pakartokite ir kitai brošiūros pusei. Norėdami, kad lankstinukai atrodytų dailiau juos galite spausdinti ant spalvoto popieriaus.
2011 m. rugpjūčio 11 d., ketvirtadienis
Kaip apsigaminti nuosavą kalendorių?
Šiame straipsnyje papasakosiu kaip galima paprastai namuose pasigaminti nuosavą kalendorių, juk kalendorių gamyba spaustuvėse užsakant vienetinius užsakymus yra gana brangus malonumas. Kam beprasmiškai išlaidauti, kai kalendorių galima pasigaminti ir namuose, naudojant Microsoft Word programą.
Kalendoriaus gamyba iš tiesų nėra labai sudėtingas procesas. Daugumą kompiuteriais besinaudojančių žmonių nežino, kad savo įrenginyje turi tinkamas programas šių gamybai. Microsoft Word yra įdiegta funkcija kalendorių gamybai. Naudojant šį įrankį galite pažymėti jums svarbias datas ir informaciją. Taip pat naudojant šią programą galite pasirinkti įvairiausius jums patinkančius stilius. Po viso atlikto darbo jums tereikia tūrėti spausdintuvą ir „vuolia“ jūsų kalendorių gamyba baigta.
Taigi norint gaminti kalendorių jums reikia atsidaryti Microsof Word programą (kadangi pats naudoju anglišką šios programos versiją, visas nuorodas rašysiu šia kalba). Įjungę programą spauskite File > New Document > Calendars. Pasirinkus šią funkciją tūrėtumėte išvysti atsidariusį naują valdymo skydą. Jame galite pasirinkti jau visiškai sukurtą kalendorių ir jį vėliau modifikuoti.
Taip pat galite pasirinkti „Other Calendar“ funkciją. Spauskite „Calendar Wizard“ mygtuką, kai kuriems vartotojams gali reikėti atsisiusti šį įskiepį Pasirinkus šią funkciją galite susikurti savo norimo kalendoriaus stilių. Baigę atlikti pakeitimus tiesiog paspauskite „Finish“ mygtuką, Microsoft Office programa jūsų kalendorių atidarys naujame lange. Šiame etape į kalendorių jūs galite įsidėti norimas nuotraukas. Nepamirškite išsaugoti atlikto darbo.
Patikrinkite savo projektą. Pasižiūrėkite ar kalendorius ir jame pažymėtos datos atitinka jūsų reikalavimus, ar įdėtos nuotraukos neišsikraipė ir dera tarpusavyje. Jei viskas gerai, galite spausdinti savo darbą. Jeigu norite, kad jūsų kalendorius atrodytų profesionaliau, galite maketą išsaugoti savo nešiojamojoje laikmenoje ir nunešti į ofiso reikmenų parduotuvę, kurioje jums bus pasiūlytas spausdinimas ant kokybiškesnio popieriaus.
Štai ir viskas, jei visus procesus atlikote teisingai prieš jūsų akis tūrėtų gulėti naujutėlaitis kalendorius. Norėčiau pridurti, kad norint dar profesionaliau pasigaminti kalendorių galima naudoti ir kitas programas, tokias kaip „Photoshop“, „Corel Draw“, „Microsoft Publisher“. Tačiau naudojimasis jomis yra gana sudėtingas. Tūrėtumėte būti jau įgudęs šių programų vartotojas norėdamas pasigaminti kalendorių. Šiuolaikinių technologijų dėka kalendorių gamyba tapo prieinama visiems!
"
2011 m. rugpjūčio 3 d., trečiadienis
Ar Naujieji metai visada buvo švenčiami sausio 1?
Nuo senų senovės pasaulyje yra žinomi įvairiausi kalendoriai: majų, ortodoksų, grigališkasis ir kiti. Savaime suprantama skirtinguose kalendoriuose buvo skirtingai žymima ir naujųjų metų data. Vis dėlto yra įdomu tai, kad buvęs pasaulyje labiausiai paplitęs Julijaus Cezario kalendorius per porą tūkstančių metų keitė naujųjų datą keletą kartų.
Cezariui pristačius savo kalendorių 45 metais prieš Kristų, naujųjų diena buvo paskirta būtent sausio 1 diena. Šią dieną buvo padidinami taip vadinami „Saulės skaičiai“ ir „Aukso skaičiai“. Vis dėlto vėliau įsigalėjusi krikščioniškoji bažnyčia neigiamai žiūrėjo į Naujųjų metų šventę ir beprotiškus karnavalus. 576 metais po Kristaus Tours mieste susirinkusi taryba paskelbė, kad Naujųjų metų šventimas sausio 1 dieną yra senovėje padaryta klaida ir uždraudė pasilinksminimus.
Viduramžių dokumentuose randama įrodymų, kad įvairiausiais laikotarpiais Naujieji metai buvo švenčiami skirtingu laiku. Yra išskiriami 7 skirtingi periodai (X žymuo reiškia metus).
1 Kovo X iki 28/29 Vasario X+1 |
1 Sausio X iki 31 Gruodžio X |
1 Sausio X-1 iki 31 Gruodžio X-1 |
25 Kovo X-1 iki 24 Kovo X |
25 Kovo X iki 24 Kovo X+1 |
Šeštadienis prieš Velykas X iki penktadienio prieš Velykas X+1 |
25 Gruodžio X-1 iki 24 Gruodžio X |
Dėl skirtingų religinių ir pilietinių nuostatų šios datos įvairiose šalyse buvo skirtingos.
Taip pat yra žinomi ir tokie kalendoriai kaip Bizantijos imperijos, kurie buvo paremti Julijaus Cezario metų skaičiavimo sistema, tačiau metus skaičiavo ne nuo Kristaus gimimo, o nuo pasaulio sukūrimo, kuris pagal bizantus buvo 5509 prieš Kristų rugsėjo 1 dieną.
Nuo 1600 metų daugelis šalių vėl pripažino sausio 1 – ąją Naujųjų metų diena. Italija ir Anglija oficialiai tai padarė 1750 metais.
Kartais yra manoma, kad Sausio 1 – oji pasirinkta Naujųjų metų diena po Grigališkojo kalendoriaus reformos. Vis dėlto, tai netiesa. Anglija Naujus metus Sausio pirmąją pradėjo švęsti 1752 metais, tuo pačiu metu perėjo ir prie Grigališkojo kalendoriaus varianto, o Škotija jau 1600 šventė naujuosiuos sausio 1 – ąją tačiau grigališkąją sistemą pradėjo naudoti kartu su anglais.
Taigi reikia pažymėti, kad pasaulyje skyrėsi ne tik kalendoriai ir metų skaičiavimo sistemos, tačiau ir pačios naujųjų metų datos.
2011 m. kovo 22 d., antradienis
Kuo kinų kalendorius skiriasi nuo Grigaliaus?
Kinija yra didžiausią pagal gyventojų skaičių šalis, antra pagal didumą pasaulio ekonomika ir vis daugiau politinės įtakos turinti šalis. Tiesa, jos kultūra vis dar mažai pažįstama ir daugeliui toje šalyje niekada nebuvusių ar plačiau ja nesidomėjusių žmonių išlieka neatskleista paslaptimi. Šiame straipsnyje aprašysiu, kuo kinų kalendorius skiriasi nuo Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių naudojamo Grigaliaus kalendoriaus.
Kinų kalendorius yra kiek senesnis. Laikas šiame kalendoriuje yra skaičiuojamas nuo 2600 metų prieš mūsų erą. Galima suskaičiuoti, kad kinai pagal metų skaičių jau yra dvigubai vyresni nei žmonės metus skaičiuojantys nuo Kristaus gimimo. Tiesa, Kinijoje nėra paplitęs metų numeravimas. Jie metams suteikia gyvūnų pavadinimus. Nors šis kalendorius dažniausiai vadinamas „kinų“ nuo jo labai mažai skiriasi kitų Azijos tautų kalendoriai (dažniausiai skiriasi tik atskaitos taškas, o naujieji metai ir kitos šventės sutampa), todėl kartais jis vadinamas Rytų Azijos kalendoriumi.
Grigaliaus kalendoriaus, mūsų šalyje naudojamas kalendorius, skirsto laiką į mėnesius. Lygiai tokia pati sistema egzistuoja ir kinų kalendoriuje. Tiesa, yra esminių skirtumų. Kinai kiekvieniems metams suteikia skirtingų gyvūnų pavadinimus. Drakonas, gyvatė, arklys, ožka, beždžionė, gaidys, šuo, kiaulė, žiurkė, jautis, tigras kiškis - tai 12 gyvūnų, kuriu pavadinimai naudojami kinų kalendoriuje. Tikima, kad Buda šitaip pagerbė juos, nes šie gyvūnai aplankė jį prieš pat mirtį.
Kinai tiki, kad kiekvienus metus globojantis gyvūnas suteikia tais metais gimusiam žmogui tam tikrų išskirtinių savybių. Manoma, kad žmogus gimęs gyvūno vardu pavadintais metais turi šiam žvėriui būdingų savybių. Tuo tarpu Grigaliaus kalendoriuje tokių mistinių prieskonių nėra. Mūsų civilizacijoje naudojamas kalendorius yra naudojamas vien dėl to, kad jis tiksliau atspindi mūsų geografinėms sąlygoms būdingus sezoniškumus ir yra pakankamai tikslus.
Kinų kalendorius buvo sudaromas pagal mėnulio fazes. Taigi, kiekvieną kartą matydami, kad keičiasi mėnulio fazė, galite įtarti, kad artėja kitas kinų kalendoriaus mėnesis. Mėnulis yra svarbiausias šio kalendoriaus veikėjas. Tiesa, oficialiai laikoma, kad saulė ir mėnulis šiame kalendoriuje užima lygiaverčias pozicijas. Taip pat daug dėmesio skiriama ir kitiems dangaus elementams.
2011 m. kovo 10 d., ketvirtadienis
Kiekvienam studentui būtini daiktai
Ruošdamiesi pagaliau iškeliauti iš saugių ir jums gerai pažįstamų savo tėvų namų, susikrausite nemažą lagaminą. Taip pat ne vieną daiktą turėsite ir įsigyti. Žinoma, skirtingų žmonių poreikiai ir norai skiriasi, tačiau egzistuoja ir bendrų problemų ir klausimų. Šiame straipsnyje aprašysime, kaip galime palengvinti savo studentišką gyvenimą ir prieš mokslo metų pradžią įsigyti visus jums ateityje labai praversiančius daiktus.
Kiekvienas studentas, kuris neseniai pradėjo savo savarankišką gyvenimą su savimi turi turėti debetinę arba kreditinę banko kortelę. Dažnai jauni žmonės yra įspėjami dėl to, kad su savimi nesinešiotų per daug pinigų ar net negalvotų apie galimybę įsigyti kreditinę kortelę. Aplinkiniai galvoja, kad jaunų žmonių ir ypač studentų propaguojamas gyvenimo būdas gali lemti, kad jie ne visada protingai naudosis šiais įrankiais. Tiesa, atsarginį variantą, jei pritrūkta pinigų visada reikia turėti.
Ar atsimenate laikus, kai tekdavo keliauti pas draugus pažaisti naujausių kompiuterinių žaidimų? Tai praeitis, nes kompiuteris yra būtinas kiekvienam studijuojančiam žmogui. Daug informacijos ir dažnai net su namų darbais susijusios informacijos galima rasti internete. Taip pat šiuo metu kompiuteris yra plačiausiai jaunų žmonių tarpe naudojama komunikacijos priemonė. Taigi, kompiuteris studentui yra būtinas.
Su savimi studentas visada turi turėti užrašų knygutę ar darbo kalendorių. Šie įrankiai yra reikalingi tam, kad nepražiopsotum svarbių atsiskaitymų, namų darbų ar kitų renginių, Darbo kalendoriai ypač naudingi, kai tenka derinti mokslą su darbu ar tiesiog imiesi daugiau veiklos studentų atstovybėje ar nevyriausybinėse organizacijose. Be to, planuoti laiką yra labai naudingas įprotis, kurį vėliau panaudosi pradėjęs dirbti atsakingose pareigose.
Įsigyk mikrobangų krosnelę. Jei gyventi bendrabuty, tikriausiai pastebėjai kad pusryčių, pietų ir vakarienės metu prie bendrų valgio gaminimo patalpų buriuojasi eilės žmonių. Stovėti tokioje eilė ir laukti, kol galėsi pasigaminti skanų patiekalą ne tik atima daug laiko, bet ir kainuoja daug energijos. Tuo tarpu mikrobangų krosnelė tavo kambaryje gali greitai išspręsti didžiąją dalį su maistu susijusių problemų. Tiesa, joje pagamintas, o greičiausiai pašildytas maistas nebus toks skanus, bet vis tiek suteiks tau energijos.
2011 m. kovo 3 d., ketvirtadienis
Kaip sukurti asmeninį kalendorių?
Vieni mėgsta planuoti laiką, kiti skaičiuoti laiką iki atostogų ar pasižymėti visų draugų ir šeimos narių gimtadienius ir nei vieno iš jų nepraleisti. Šie žmonės dažniausiai naudojasi asmeniniais kalendoriais. Šiame straipsnyje aprašysiu kelis būdus, kaip galite sukurti tikrai asmeninį ir išskirtinį kalendorių. Tiesa, tai nėra vieninteliai būdai, kaip tai galite padaryti.
Vienas patogiausių sprendimų - virtualus asmeninis kalendorius. Interneto tinklapiai google ir yahoo siūlo nemokamai susikurti kalendorių. Jį galėsite redaguoti ir peržiūrėti iš bet kurio prie interneto prijungto kompiuterio. Taip pat šie įrankiai yra labai patogūs, jei informacija dalinsitės su kolegomis. Jie taip pat galės daryti įrašus ar sukurti įvykius.
Be abejo, šie virtualūs kalendoriai siūlo daugybę pasirinkimų. Galėsite redaguoti nustatymus ir pasirūpinti, kad kai kuriuos jūsų darbus galėtų matyti visi, kuriems tai aktualu. Taip sutaupysite laiko išvengdami varginančio susirašinėjimo el. paštu ir derindami susitikimo ar susirinkimo laiką. Tuo tarpu asmeniniai reikalai gali būti matomi tik jums ar jūsų šeimos nariams.
Jei esate popierinių kalendorių gerbėjas taip pat galite susikurti asmeninį kalendorių. Kiekvienas ofiso paketas siūlo įvairius šablonus, kuriuos galite papuošti savo nuotraukomis, jums patinkančiomis iliustracijomis ar tiesiog geromis, motyvuojančiomis frazėmis. Tokius kalendorius galite atsispausdinti bet kuriuo biuro spausdintuvu. Tuo tarpu, jei norite kažko įdomesnio, kreipkitės į spaustuves. Spaustuvės gali pasiūlyti savo įdomių variantų ir, žinoma, pasiūlyti daug geresnę spaudinio kokybę.
Spaustuvių siūlomus variantus taip pat galėsite papuošti nuotraukomis ar paveiksliukais. Puikus kokybiško spaustuvėje atspausdinto kalendoriaus pavyzdys yra įmonių savo klientams ir darbuotojams duodami dideli sieniniai kalendoriai. Tiesa, išsirinkę jums patinkantį spaustuvės siūlomą kalendoriaus šabloną pasikonsultuokite dėl ant kalendoriaus spausdinamų nuotraukų kokybės. Jei jų kokybė bus per maža, nuotraukos gali atrodyti nepakankamai gerai.
Galiausiai, jei spaustuvių įkainiai jums per dideli ar jums nereikia didelio formato kalendoriaus, galite pasidomėti paprastesniais variantais. Knygynuose galite rasti kalendorių, kuriuose yra palikta erdvė įdėti ar įrišti nuotraukas. Kartais nuotraukos būna įrišamos į kas antra kalendoriaus puslapį, taigi kiekvieną mėnesį galėsite matyti kitą nuotrauką.
2011 m. vasario 17 d., ketvirtadienis
Kaip pasirengti verslo mugei?
Mugės ir specifinės parodos yra puiki proga pritraukti naujų klientų ir užmegzti ryšius su potencialais partneriais. Dažnai parodos ir mugės pasitarnauja, kaip galimybė pažvelgti į savo siūlomas prekes ar paslaugas iš šono ir palyginti jas su konkurentų siūlomais produktais. Šiame straipsnyje aprašysiu, kaip reikia pasirengti tokiam renginiui.
Pasirūpinkite tinkama jūsų stendo vieta. Vieta, kurioje įsikurs jūsų įmonę atstovaujantis stendas labai svarbi. Prieš pasirašydami sutartį su verslo mugės organizatoriais pasidomėkite, kas bus jūsų kaimynai, ar tinkamai apibrėžiama jūsų įmonės veikla. Svarbu, kad jūsų stendas neatsidurtų šalia pranašesnių konkurentų ar per toli nuo pagrindinių lankytojų srautų. Geriausia įsikurti vietoje, kur lankytojai ateina pirmiausia. Tada jie dar nebūna pavargę ir gali nuodugniai susipažinti su jūsų siūloma preke.
Pasirūpinkite dalomąją medžiaga. Įprasta, kad per muges žmonės prisirenka daugybę popierių ir faktas, kad jie ima beveik viską, kas jiems yra duodama. Geriausia, kad jūsų skrajutės nebūtų lengvai pasiekiamos eiliniam praeiviui, kuriam visiškai neaktuali jūsų paslauga ar produktas. Žmonės, kurie dirbs stende turėtų asmeniškai įteikti skrajutę, kuri yra reikalinga konkrečiam klientui, todėl verta turėti kelias skirtingas skrajutes, kurios atitiks skirtingų žmonių poreikius. Jei norite, kad žmogus ilgą laiką nepamirštų jūsų įmonės neužteks paprastos biure atspausdintos vienspalvės skrajutės. Teks pasitelkti kūrybiškesnius sprendimus. Vienas paprastesnių variantų - maži kalendoriai. Juos žmonės mėgsta įsidėti į savo piniginę ir nešioti iki metų galo.
Rengiantis mugei reikia atrinkti atsakingus darbuotojus, kurie tinkamai reprezentuos jūsų įmonę. Jie turi sugebėti rišliai kalbėti ir būti savo srities profesionalai, nes dažnai į specifinės srities ateinantys žmonės gali turėti netikėtų klausimų. Taip pat būtina, kad jūsų įmonės ambasadoriai reprezentatyviai atrodytų: būtų apsivilkę oficialią aprangą, jei to reikalauja jūsų įmonės įvaizdis, bet tuo pačiu ir išsiskirti iš kitų savo įmones atstovaujančių žmonių. Galite pasirūpinti išskirtinių spalvų aprangą.
Galiausiai pasirūpinkite informacijos kokybe. Aprašymai parodos tinklapyje turi atspindėti jūsų įmonės išskirtinumus ir skatinti aplankyti jūsų stendą bei išsiskirti iš konkurentų. Taip pat parenkite pranešimus spaudai ir stebėkite, kokią naudą dalyvavimas mugėje teikia jūsų verslui. Kai kurios net didesnės įmonės pastebi, kad ne kiekvienais metais apsimoka dalyvauti tokio tipo renginiuose.
2011 m. vasario 9 d., trečiadienis
Faktai apie kalendorius
Šiandienis žmogus neįsivaizduoja, kaip kitaip gali būti skaičiuojamas laikas. Esame pripratę prie jau daugelį metų egzistuojančio ir ne vienai kartai įprasto laiko skaičiavimo. Tiesa, taip buvo ne visada. Per visą žmonijos gyvavimo laikotarpį daug kartų buvo naudojamasi skirtingais laiko skaičiavimo būdais ir sistemomis.
Seniausiam žinomam kalendoriui yra daugiau nei 30 000 metų. Jis buvo atrastas Prancūzijoje. Archeologai mano, kad jis buvo sudarytas remiantis mėnulio fazėmis, jas atspindi 69 iš kaulų pagamintos plokštelės. Jos reiškia skirtingas mėnulio fazes.
Senovės egiptiečių naudojamas kalendorius, kaip ir šiandieninis turėjo 365 dienas. Egiptiečiai pradėjo skaičiuoti laiką nuo tada, kai Sirijus, ryškiausia Šuns žvaigždyno žvaigždė, atsidūrė vienoje linijoje su arčiausiai žemės esančia žvaigžde - Saule. Manoma, kad 4 241 metais prieš mūsų erą.
Prieš daugiau nei 2700 metų romėnų kalendorius turėjo 10 mėnesiu.
46 metai prieš mūsų erą turėjo 455 dienas. Tai įvyko dėl netikslumų tuometiniame Romos imperijos gyventojų naudojamame kalendoriuje.
1654 arkivyskupas Džeimsas Ušeris nustatė, kad pasaulis buvo sukurtas 4004 metais prieš mūsų erą spalio 21 dieną 9 valandą ryto. Šis žmogus ilgą laiką tyrinėjo Bibliją.
Manoma, kad Stounhedžas buvo neolito laikais gyvenusių žmonių sukurtas kalendorius. Šią versiją iškėlė archeologai, kurie pastebėjo, kad per vasaros lygiadienį saulės spinduliai krenta statmenu kampu į akmenų paviršių. Manoma, kad tai buvo nevienintelė šio statinio paskirtis. Archeologams nepavyksta išsiaiškinti, kaip tuo metu gyvenę žmonės be technikos sugebėjo tvarkingai pastatyti tokius didelius akmens luitus.
Sekmadienis tapo poilsio diena 321 metais, kai Romos imperatorius Konstantinas pastebėjo, kad ir pagonys, kurie garbino saulės dievus ir krikščionys laiko šią dieną ypatinga.
Gruodžio 25 diena iš tiesų nėra Jėzaus Kristaus gimtadienis. Tai trumpiausia metų diena, kurią nuo seno šventė daugelio pasaulio religijų atstovai. Krikščionybė tiesiog prisitaikė prie susiformavusių papročių.
Šiuo metu pasaulyje egzistuoja 33 skirtingi kalendoriai, kuriais skirtingose pasaulio vietose skaičiuojamas laikas.
Remiantis Amerikos žemyne gyvenusios Majų tautos kalendoriumi 2012 metų pabaigoje įvyks pasaulio pabaiga.
Majų kalendorius buvo tikslesnis nei šiandien daugelyje pasaulio vietų naudojamas Grigaliaus kalendorius. Per 10 000 metų šiandieniam kalendoriuje įvyksta trijų dienų paklaida, o majų tik dviejų.
2011 m. sausio 20 d., ketvirtadienis
Trys kalendorių tipai
Dažniausiai sieniniai kalendoriai yra įrišami spirale arba keliomis spiralėmis, Taip įrištą kalendorių patogiausia naudoti. Ekonomiškas variantas, kai kalendorius susegamas kabėmis ir lapai yra verčiami. Tokiuose kalendoriuose dažnai paliekama erdvės prie kiekvienos dienos, kur žmonės mėgsta pasižymėti jiems svarbias datas: gimtadienius, vardadienius,renginius ar šventes, kasdienius reikalus: susitikimus, darbų pristatymo datas.
Sieninis kalendorius – puiki reprezentatyvi dovanaklientams, partneriams, darbuotojams. Jei kalendoriaus nuotrauka tinkamai parinkta, dizainas patrauklus, spauda kokybiška - galite būti tikri, kad visus metus ant jų namuose ar biurekabės jūsų įmonės reklama.
Staliniai kalendoriai. Šio tipo kalendoriai dažniausiai būna trikampiai, viršuje įrišti spirale, kad patogiai verstųsi lapeliai. Paprastai vienoje pusėje spausdinamas vieno mėnesio kalendoriuso kitoje – nuotrauka arba įmonės reklama. Ten pat gali būti pateikiama ir detalesnė informacija apie jūsų produkcija, telefono numeriai pasiteiravimui ar priminimai, kad daugiau informacijos galite rasti įmonės internetinėje svetainėje.
Darbo kalendoriai. Individualaus dizaino darbo kalendorius (kartais vadinamas darbo knyga) - tai vertinga ir praktiška dovana Jūsų darbuotojams, partneriams, kuri bus naudojama visus metus. Jei tokius kalendorius užsakysite spaustuvėje, o ne pirksite prekybos centre, vidiniai kalendoriaus lapai gali būti individualaus dizaino, su Jūsų įmonės ženklu, galima susikurti originalų viršelį (spaustuvė pagamins individualų kalendorių). Įprastas darbo kalendoriaus formatas - 130 x 210 mm, įrišimas – kaip knyga kietu viršeliu. Apie tokio kalendoriaus gamybą verta galvoti, jei jums reikalingas ne mažesnis kaip 200 vnt tiražas ir esate pasiruošę šiek tiek didesnėms investicijoms.
Darbo kalendorių galima supakuoti į individualaus dizaino pakuotę, mėnesius galima atskirti įklijomis su jūsų įmonės reklama. Jūsų įmonės darbo kalendoriai bus išskirtiniai, jei pasirinksite norimos spalvos žyminčią juostelę, skaidrią kišenėlę vizitinėms kortelėms sudėti, individualią viršelio apdailą ar kitus sprendimus.