2011 m. vasario 17 d., ketvirtadienis

Kaip pasirengti verslo mugei?

Mugės ir specifinės parodos yra puiki proga pritraukti naujų klientų ir užmegzti ryšius su potencialais partneriais. Dažnai parodos ir mugės pasitarnauja, kaip galimybė pažvelgti į savo siūlomas prekes ar paslaugas iš šono ir palyginti jas su konkurentų siūlomais produktais. Šiame straipsnyje aprašysiu, kaip reikia pasirengti tokiam renginiui.

Pasirūpinkite tinkama jūsų stendo vieta. Vieta, kurioje įsikurs jūsų įmonę atstovaujantis stendas labai svarbi. Prieš pasirašydami sutartį su verslo mugės organizatoriais pasidomėkite, kas bus jūsų kaimynai, ar tinkamai apibrėžiama jūsų įmonės veikla. Svarbu, kad jūsų stendas neatsidurtų šalia pranašesnių konkurentų ar per toli nuo pagrindinių lankytojų srautų. Geriausia įsikurti vietoje, kur lankytojai ateina pirmiausia. Tada jie dar nebūna pavargę ir gali nuodugniai susipažinti su jūsų siūloma preke.

Pasirūpinkite dalomąją medžiaga. Įprasta, kad per muges žmonės prisirenka daugybę popierių ir faktas, kad jie ima beveik viską, kas jiems yra duodama. Geriausia, kad jūsų skrajutės nebūtų lengvai pasiekiamos eiliniam praeiviui, kuriam visiškai neaktuali jūsų paslauga ar produktas. Žmonės, kurie dirbs stende turėtų asmeniškai įteikti skrajutę, kuri yra reikalinga konkrečiam klientui, todėl verta turėti kelias skirtingas skrajutes, kurios atitiks skirtingų žmonių poreikius. Jei norite, kad žmogus ilgą laiką nepamirštų jūsų įmonės neužteks paprastos biure atspausdintos vienspalvės skrajutės. Teks pasitelkti kūrybiškesnius sprendimus. Vienas paprastesnių variantų - maži kalendoriai. Juos žmonės mėgsta įsidėti į savo piniginę ir nešioti iki metų galo.

Rengiantis mugei reikia atrinkti atsakingus darbuotojus, kurie tinkamai reprezentuos jūsų įmonę. Jie turi sugebėti rišliai kalbėti ir būti savo srities profesionalai, nes dažnai į specifinės srities ateinantys žmonės gali turėti netikėtų klausimų. Taip pat būtina, kad jūsų įmonės ambasadoriai reprezentatyviai atrodytų: būtų apsivilkę oficialią aprangą, jei to reikalauja jūsų įmonės įvaizdis, bet tuo pačiu ir išsiskirti iš kitų savo įmones atstovaujančių žmonių. Galite pasirūpinti išskirtinių spalvų aprangą.

Galiausiai pasirūpinkite informacijos kokybe. Aprašymai parodos tinklapyje turi atspindėti jūsų įmonės išskirtinumus ir skatinti aplankyti jūsų stendą bei išsiskirti iš konkurentų. Taip pat parenkite pranešimus spaudai ir stebėkite, kokią naudą dalyvavimas mugėje teikia jūsų verslui. Kai kurios net didesnės įmonės pastebi, kad ne kiekvienais metais apsimoka dalyvauti tokio tipo renginiuose.

kalendoriai

2011 m. vasario 9 d., trečiadienis

Faktai apie kalendorius

Šiandienis žmogus neįsivaizduoja, kaip kitaip gali būti skaičiuojamas laikas. Esame pripratę prie jau daugelį metų egzistuojančio ir ne vienai kartai įprasto laiko skaičiavimo. Tiesa, taip buvo ne visada. Per visą žmonijos gyvavimo laikotarpį daug kartų buvo naudojamasi skirtingais laiko skaičiavimo būdais ir sistemomis.

Seniausiam žinomam kalendoriui yra daugiau nei 30 000 metų. Jis buvo atrastas Prancūzijoje. Archeologai mano, kad jis buvo sudarytas remiantis mėnulio fazėmis, jas atspindi 69 iš kaulų pagamintos plokštelės. Jos reiškia skirtingas mėnulio fazes.

Senovės egiptiečių naudojamas kalendorius, kaip ir šiandieninis turėjo 365 dienas. Egiptiečiai pradėjo skaičiuoti laiką nuo tada, kai Sirijus, ryškiausia Šuns žvaigždyno žvaigždė, atsidūrė vienoje linijoje su arčiausiai žemės esančia žvaigžde - Saule. Manoma, kad 4 241 metais prieš mūsų erą.

Prieš daugiau nei 2700 metų romėnų kalendorius turėjo 10 mėnesiu.

46 metai prieš mūsų erą turėjo 455 dienas. Tai įvyko dėl netikslumų tuometiniame Romos imperijos gyventojų naudojamame kalendoriuje.

1654 arkivyskupas Džeimsas Ušeris nustatė, kad pasaulis buvo sukurtas 4004 metais prieš mūsų erą spalio 21 dieną 9 valandą ryto. Šis žmogus ilgą laiką tyrinėjo Bibliją.

Manoma, kad Stounhedžas buvo neolito laikais gyvenusių žmonių sukurtas kalendorius. Šią versiją iškėlė archeologai, kurie pastebėjo, kad per vasaros lygiadienį saulės spinduliai krenta statmenu kampu į akmenų paviršių. Manoma, kad tai buvo nevienintelė šio statinio paskirtis. Archeologams nepavyksta išsiaiškinti, kaip tuo metu gyvenę žmonės be technikos sugebėjo tvarkingai pastatyti tokius didelius akmens luitus.

Sekmadienis tapo poilsio diena 321 metais, kai Romos imperatorius Konstantinas pastebėjo, kad ir pagonys, kurie garbino saulės dievus ir krikščionys laiko šią dieną ypatinga.

Gruodžio 25 diena iš tiesų nėra Jėzaus Kristaus gimtadienis. Tai trumpiausia metų diena, kurią nuo seno šventė daugelio pasaulio religijų atstovai. Krikščionybė tiesiog prisitaikė prie susiformavusių papročių.

Šiuo metu pasaulyje egzistuoja 33 skirtingi kalendoriai, kuriais skirtingose pasaulio vietose skaičiuojamas laikas.

Remiantis Amerikos žemyne gyvenusios Majų tautos kalendoriumi 2012 metų pabaigoje įvyks pasaulio pabaiga.

Majų kalendorius buvo tikslesnis nei šiandien daugelyje pasaulio vietų naudojamas Grigaliaus kalendorius. Per 10 000 metų šiandieniam kalendoriuje įvyksta trijų dienų paklaida, o majų tik dviejų.

kalendoriai