2011 m. kovo 22 d., antradienis

Kuo kinų kalendorius skiriasi nuo Grigaliaus?

Kinija yra didžiausią pagal gyventojų skaičių šalis, antra pagal didumą pasaulio ekonomika ir vis daugiau politinės įtakos turinti šalis. Tiesa, jos kultūra vis dar mažai pažįstama ir daugeliui toje šalyje niekada nebuvusių ar plačiau ja nesidomėjusių žmonių išlieka neatskleista paslaptimi. Šiame straipsnyje aprašysiu, kuo kinų kalendorius skiriasi nuo Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių naudojamo Grigaliaus kalendoriaus.

Kinų kalendorius yra kiek senesnis. Laikas šiame kalendoriuje yra skaičiuojamas nuo 2600 metų prieš mūsų erą. Galima suskaičiuoti, kad kinai pagal metų skaičių jau yra dvigubai vyresni nei žmonės metus skaičiuojantys nuo Kristaus gimimo. Tiesa, Kinijoje nėra paplitęs metų numeravimas. Jie metams suteikia gyvūnų pavadinimus. Nors šis kalendorius dažniausiai vadinamas „kinų“ nuo jo labai mažai skiriasi kitų Azijos tautų kalendoriai (dažniausiai skiriasi tik atskaitos taškas, o naujieji metai ir kitos šventės sutampa), todėl kartais jis vadinamas Rytų Azijos kalendoriumi.

Grigaliaus kalendoriaus, mūsų šalyje naudojamas kalendorius, skirsto laiką į mėnesius. Lygiai tokia pati sistema egzistuoja ir kinų kalendoriuje. Tiesa, yra esminių skirtumų. Kinai kiekvieniems metams suteikia skirtingų gyvūnų pavadinimus. Drakonas, gyvatė, arklys, ožka, beždžionė, gaidys, šuo, kiaulė, žiurkė, jautis, tigras kiškis - tai 12 gyvūnų, kuriu pavadinimai naudojami kinų kalendoriuje. Tikima, kad Buda šitaip pagerbė juos, nes šie gyvūnai aplankė jį prieš pat mirtį.

Kinai tiki, kad kiekvienus metus globojantis gyvūnas suteikia tais metais gimusiam žmogui tam tikrų išskirtinių savybių. Manoma, kad žmogus gimęs gyvūno vardu pavadintais metais turi šiam žvėriui būdingų savybių. Tuo tarpu Grigaliaus kalendoriuje tokių mistinių prieskonių nėra. Mūsų civilizacijoje naudojamas kalendorius yra naudojamas vien dėl to, kad jis tiksliau atspindi mūsų geografinėms sąlygoms būdingus sezoniškumus ir yra pakankamai tikslus.

Kinų kalendorius buvo sudaromas pagal mėnulio fazes. Taigi, kiekvieną kartą matydami, kad keičiasi mėnulio fazė, galite įtarti, kad artėja kitas kinų kalendoriaus mėnesis. Mėnulis yra svarbiausias šio kalendoriaus veikėjas. Tiesa, oficialiai laikoma, kad saulė ir mėnulis šiame kalendoriuje užima lygiaverčias pozicijas. Taip pat daug dėmesio skiriama ir kitiems dangaus elementams.

kalenoriai

2011 m. kovo 10 d., ketvirtadienis

Kiekvienam studentui būtini daiktai

Ruošdamiesi pagaliau iškeliauti iš saugių ir jums gerai pažįstamų savo tėvų namų, susikrausite nemažą lagaminą. Taip pat ne vieną daiktą turėsite ir įsigyti. Žinoma, skirtingų žmonių poreikiai ir norai skiriasi, tačiau egzistuoja ir bendrų problemų ir klausimų. Šiame straipsnyje aprašysime, kaip galime palengvinti savo studentišką gyvenimą ir prieš mokslo metų pradžią įsigyti visus jums ateityje labai praversiančius daiktus.

Kiekvienas studentas, kuris neseniai pradėjo savo savarankišką gyvenimą su savimi turi turėti debetinę arba kreditinę banko kortelę. Dažnai jauni žmonės yra įspėjami dėl to, kad su savimi nesinešiotų per daug pinigų ar net negalvotų apie galimybę įsigyti kreditinę kortelę. Aplinkiniai galvoja, kad jaunų žmonių ir ypač studentų propaguojamas gyvenimo būdas gali lemti, kad jie ne visada protingai naudosis šiais įrankiais. Tiesa, atsarginį variantą, jei pritrūkta pinigų visada reikia turėti.

Ar atsimenate laikus, kai tekdavo keliauti pas draugus pažaisti naujausių kompiuterinių žaidimų? Tai praeitis, nes kompiuteris yra būtinas kiekvienam studijuojančiam žmogui. Daug informacijos ir dažnai net su namų darbais susijusios informacijos galima rasti internete. Taip pat šiuo metu kompiuteris yra plačiausiai jaunų žmonių tarpe naudojama komunikacijos priemonė. Taigi, kompiuteris studentui yra būtinas.

Su savimi studentas visada turi turėti užrašų knygutę ar darbo kalendorių. Šie įrankiai yra reikalingi tam, kad nepražiopsotum svarbių atsiskaitymų, namų darbų ar kitų renginių, Darbo kalendoriai ypač naudingi, kai tenka derinti mokslą su darbu ar tiesiog imiesi daugiau veiklos studentų atstovybėje ar nevyriausybinėse organizacijose. Be to, planuoti laiką yra labai naudingas įprotis, kurį vėliau panaudosi pradėjęs dirbti atsakingose pareigose.

Įsigyk mikrobangų krosnelę. Jei gyventi bendrabuty, tikriausiai pastebėjai kad pusryčių, pietų ir vakarienės metu prie bendrų valgio gaminimo patalpų buriuojasi eilės žmonių. Stovėti tokioje eilė ir laukti, kol galėsi pasigaminti skanų patiekalą ne tik atima daug laiko, bet ir kainuoja daug energijos. Tuo tarpu mikrobangų krosnelė tavo kambaryje gali greitai išspręsti didžiąją dalį su maistu susijusių problemų. Tiesa, joje pagamintas, o greičiausiai pašildytas maistas nebus toks skanus, bet vis tiek suteiks tau energijos.

kalendoriai

2011 m. kovo 3 d., ketvirtadienis

Kaip sukurti asmeninį kalendorių?

Vieni mėgsta planuoti laiką, kiti skaičiuoti laiką iki atostogų ar pasižymėti visų draugų ir šeimos narių gimtadienius ir nei vieno iš jų nepraleisti. Šie žmonės dažniausiai naudojasi asmeniniais kalendoriais. Šiame straipsnyje aprašysiu kelis būdus, kaip galite sukurti tikrai asmeninį ir išskirtinį kalendorių. Tiesa, tai nėra vieninteliai būdai, kaip tai galite padaryti.

Vienas patogiausių sprendimų - virtualus asmeninis kalendorius. Interneto tinklapiai google ir yahoo siūlo nemokamai susikurti kalendorių. Jį galėsite redaguoti ir peržiūrėti iš bet kurio prie interneto prijungto kompiuterio. Taip pat šie įrankiai yra labai patogūs, jei informacija dalinsitės su kolegomis. Jie taip pat galės daryti įrašus ar sukurti įvykius.

Be abejo, šie virtualūs kalendoriai siūlo daugybę pasirinkimų. Galėsite redaguoti nustatymus ir pasirūpinti, kad kai kuriuos jūsų darbus galėtų matyti visi, kuriems tai aktualu. Taip sutaupysite laiko išvengdami varginančio susirašinėjimo el. paštu ir derindami susitikimo ar susirinkimo laiką. Tuo tarpu asmeniniai reikalai gali būti matomi tik jums ar jūsų šeimos nariams.

Jei esate popierinių kalendorių gerbėjas taip pat galite susikurti asmeninį kalendorių. Kiekvienas ofiso paketas siūlo įvairius šablonus, kuriuos galite papuošti savo nuotraukomis, jums patinkančiomis iliustracijomis ar tiesiog geromis, motyvuojančiomis frazėmis. Tokius kalendorius galite atsispausdinti bet kuriuo biuro spausdintuvu. Tuo tarpu, jei norite kažko įdomesnio, kreipkitės į spaustuves. Spaustuvės gali pasiūlyti savo įdomių variantų ir, žinoma, pasiūlyti daug geresnę spaudinio kokybę.

Spaustuvių siūlomus variantus taip pat galėsite papuošti nuotraukomis ar paveiksliukais. Puikus kokybiško spaustuvėje atspausdinto kalendoriaus pavyzdys yra įmonių savo klientams ir darbuotojams duodami dideli sieniniai kalendoriai. Tiesa, išsirinkę jums patinkantį spaustuvės siūlomą kalendoriaus šabloną pasikonsultuokite dėl ant kalendoriaus spausdinamų nuotraukų kokybės. Jei jų kokybė bus per maža, nuotraukos gali atrodyti nepakankamai gerai.

Kalendoriai

Galiausiai, jei spaustuvių įkainiai jums per dideli ar jums nereikia didelio formato kalendoriaus, galite pasidomėti paprastesniais variantais. Knygynuose galite rasti kalendorių, kuriuose yra palikta erdvė įdėti ar įrišti nuotraukas. Kartais nuotraukos būna įrišamos į kas antra kalendoriaus puslapį, taigi kiekvieną mėnesį galėsite matyti kitą nuotrauką.