45-ieji prieš mūsų erą ir 1582-ieji tai metai, žymintis lūžius pasaulio laiko skaičiavimo istorijoje. Tai metais buvo pritaikyti nauji, tuo metu modernūs ir net šiandien dar pripažįstami laiko matavimo standartai. Tai metai, kai dvi savo laiku įtakingiausios asmenybės: Romos imperatorius Julijus Cezaris ir popiežius Grigalius XIII įrašė savo vardus istorijoje, kaip kalendoriaus autoriai.
Šlovė šiems valdovams buvo ne tokia pelnyta. Istorija nesidomintiems žmonėms gali šauti mintis, kad tiek Cezaris, tiek Grigalius buvo amatininkai ar žvaigždžių stebėtojai, kurie užsiėmė dar ir kalendorių gamyba. Tiesa, jie buvo tik žmonės, kurie priėmė naujoves ir apie jas paskelbė visam pasauliui.
Gajus Julijus Cezaris geriausiai žinomas dėl savo karo lauko sugebėjimų. Jis buvo žmogus, kuris savo išmintimi ir protu užsitarnavo Romos valstybės galvos titulą ir padėjo pagrindus Romos imperijos vystymuisi. Jo naujovės apėmė ne tik jau minėtąjį kalendorių. Karo lauke jis diegė visas įmanomas naujoves ir stiprino karo lauko vadų įtaką. Jo kariniai sugebėjimai padėjo atlaikyti Romai kylančias grėsmes ir praplėsti valstybes teritorijas ir įtakos sferas. Tiesa, Cezaris ilgainiui nesilaikė demokratijos taisyklių ir praktiškai vienas valdė visą šalį. Cezario kalendoriaus reforma lėmė, kad 45 metai prieš mūsų erą buvo patys ilgiausi metai. Prie to metu naudojamo kalendoriaus buvo pridėtos dar 90 dienų. Taip buvo norima prisivyti tikrąjį laiką. Taigi, amatininkai, kurie užsiėmė kalendorių gamyba turėjo įdomų užsiėmimą.
Vėliau buvo pastebėta, kad šis kalendorius turi mažą paklaidą, kuri lėmė, kad per daugiau nei tūkstantį metų susidarė daugiau nei 10 dienų paklaida. Tai būtų smulkmena, jei kai kuriose šalyse nebūtų nusistovėjęs paprotys švęsti Velykas per pavasario lygiadienį, o ne pagal Bažnyčios diktuojamą kalendorių. Taigi, buvo nuspręsta skirtumą tarp realaus laiko ir kalendoriaus panaikinti. 1582 metai tikriausiai galėtų būti pavadinti trumpiausiais metais, nes tada iš metų buvo išmestos 10 dienų. Nors kalendorių gamyba ir astronomų žinios tobulėjo, šis kalendorius absoliučioje daugumoje pasaulio šalių naudojamas iki šiandien.