2012 m. lapkričio 27 d., antradienis

plakatų spausdinimas, maketavimo paslaugos

Kasdien vis daugiau ir daugiau kalbama apie reklamą internete. Konferencijose ir seminaruose įvairūs pranešėjai nagrinėja ir pasakoja apie taktikas, kaip galima išnaudoti interneto teikiamas galimybes. Tuo tarpu įprastos reklamos, kaip plakatų, skrajučių ir stendų galimybės yra aptariamos vis rečiau. Šiame straipsnyje nagrinėsime spausdintos reklamos formas ir galimybes.
Pirmiausia, aptarsime bendras taisykles. Išsiaiškinkite, koks yra jūsų reklamos tikslas. Labai dažnai daroma klaida, kad pamirštama sau apsibrėžti reklamos tikslą. Vėliau dėl šios priežasties negalima pamatuoti jos efektyvumo. Kiekvienas plakatas ar skrajutė turi turėti struktūrą. Antraštė turi patraukti žmogaus dėmesį. Tai gali būti iššaukiantis paveiksliukas, užrašas ar šūkis. Po to žmogų sudominkite, pateikite klausimų, kurie aktualūs jūsų tikslinei grupei. Pažadinkite troškimą – pateikite faktų ir problemos sprendimų. Galiausiai, paskatinkite žmogų imtis konkrečių veiksmų. Paaiškinkite, kur jam reikia eiti, kur skambinti ar ką daryti.
Kai išsiaiškinsite reklamos tikslą ir būsite sau pasirašę pirminius tekstus, imkitės maketavimo. Tinkamai pateiktas ir išdėstytas tekstas visada geriau informuos žmogų, nei pateiktas netinkamai. Jei patys neišmanote maketavimo subtilybių, geriau kreipkitės į profesionalus. Profesionalių specialistų maketavimo paslaugos gali kainuoti nuo kelių šimtų litų. Žinoma, jei jums reikia tik mažo kiekio skrajučių galite surasti specialistų, kurių maketavimo paslaugos bus pigesnės.
Plakatams taip pat galioja tos pačios taisyklės, kaip ir skrajutėms. Pagrindinis skirtumas – dydis. Plakatas daug didesnis ir į jį dažniausiai žiūrima iš tolo. Taigi, svarbiausia, kad plakate esančią informaciją būtų galima išskaityti bent iš 10 metrų atstumo. Visi kiti elementai taip pat turi būti didesni.
Skrajutės turi blogą įvaizdį dėl to, kad miesto centre jos būna dalinamos bet kam ir bet kada. Didžiajai daliai žmonių, kuriems skrajutė yra įteikiama, ji yra visiškai nereikalinga. Vis dėlto skrajutes galima išnaudoti ir efektyviau. Pirmiausia, skrajutes reikia naudoti tik tada, kai žmones gali nukreipti į konkrečią ir netoli esančią vietą. Pavyzdžiui miesto centre atsidariusi nauja kavinė, baras, parduotuvė ar prekybos centras gali panaudoti skrajutes žmonių vaikštančių gretimose gatvėse informavimui. Dažnai žmonės vaikščiodami miesto tomis pačiomis gatvėmis nepastebi atsinaujinimų. Taigi, skrajutė tokiu atveju bus puiki priemonė dėmesio atkreipimui.Dažnai pirmą kartą kuriant plakatus ar skrajutes padaroma klaida – ieškoma kur galima viską atlikti kuo pigiau. Pigiau labai retai reiškia geriau. Spausdinimo kokybė labai priklauso nuo kainos. Dažai ir popierius visoms spaustuvėms kainuoja praktiškai tiek pat. Taigi, jei radote spaustuvę, kurioje kaina yra daug mažesnė, didelė tikimybė, kad jie naudoja prastesnės kokybės popierių ir dažus.
Skrajutės turi būti atspausdintos kokybiškai. Žmonės jas liečia ir žiūri iš mažo atstumo, todėl labai gerai mato spaudinio kokybę. Tuo tarpu plakatų spausdinimas gali šiek tiek nusileisti skrajučių kokybei, nes į juos žiūrima iš didesnio atstumo. Kitą kartą eidami pro stendą ar plakatą mieste, prieikite arčiau ir pažiūrėkite į juos arčiau. Ant plakatų ir stendų dažnai spausdinama naudojant mažiau dažų vienam centimetrui, todėl žiūrint iš arčiau matomi tarpeliai. Plakatų spausdinimas tokiu būdu padeda sutaupyti.
Taigi, plakatus ir skrajutes galima puikiai išnaudoti reklamos tikslais. Tereikia žinoti kelis taisykles ir kelias spausdinimo subtilybes.

2012 m. lapkričio 13 d., antradienis

Plakatų gamybos procesas

Plakatas - tai viena iš reklamos formų, kuriai galioja pagrindiniai reklamos kūrimo dėsniai. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines reklamos planavimo ir kūrimo proceso dalis. Atsižvelgus į visas šiame straipsnyje pateikiamas taisykles garantuotai padidinsite savo užsakomų ir kuriamų reklamų efektyvumą.
Auditorija, kurią norima pasiekti? Ar žinote, kokią auditoriją norite pasiekti su savo kuriama reklama? Tikslinės auditorijos išsiaiškinimas yra vienas pirmųjų ir svarbiausių kiekvienos reklamos kūrimo žingsnių, nesvarbu ar tai plakatų gamyba ar vaizdo klipų ar reklamos radijui.
Kaip tikslinė auditorija priima sprendimą pirkti? Tai sudėtingas klausimas, į kurį rasti atsakymą reklamos specialistui gali užtrukti ilgai. Reikia išnagrinėti visus įtakos sprendimo priėmimui turinčius veiksnius, kaip kaina, pardavimo vieta, galimybė atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis ar pasinaudoti nuolaidomis. Blogiausia, kai šiuos veiksnius bandoma išsiaiškinti sėdint biure prie kompiuterio ir ieškant informacijos internete. Geriausias ir vienintelis būdas eiti ir stebėti tikslinės auditorijos atstovus, kur jie dažniausiai lankosi.
Koks reklamos tikslas? Kokią žinutę norite perduoti? Išpardavimas, naujos parduotuvės atidarymas, naujų prekių atvežimas - visa tai skirtingos žinutės. Žinutė reklamoje turi būti aiški ir paprasta, kad pro šalį einantis žmogus galėtų greitai suprasti reklamos prasmę ar net galėtų ją perduoti kitam žmogui, kuri žinutė taip pat yra aktuali.
Kitas tikslinės auditorijos gryninimo etapas - segmentavimas. Tą pačią tikslinę grupę galima suskirstyti į dar mažesnes grupeles, kurioms aktualios kitos tos pačios prekės ar paslaugos savybės. Segmentavimas vyksta pagal geografinius, ekonominius, demografinius, psichologinius ir kitus jūsų verslo šakai svarbius kriterijus.
Kur kiekvieno segmento atstovai dažniausiai lankosi? Ne, nereikia daryti didelio tyrimo šia tema. Tiesiog paskambinkite savo draugui ar pažįstamam, kurį galite priskirti konkrečiam segmentui ir paklauskite, kur jis ir jo draugai dažniausiai susitinka. Taip išsiaiškinsite, kokiose vietose galite pasiekti savo tikslinį vartotoją. Apsilankykite šiose vietose ir pats, apžiūrėkite ten esančius plakatus, kaip yra atliktas plakatų maketavimas, kokios dar reklamos matomos tose vietose. Pavyzdžiui madingos jaunimo kavinės dažnai turi mažas skelbimų lentas, kuriose yra daug ryškių plakatų.
Reklamos idėjos kristalizavimas. Jau turite sukaupę daug informacijos apie tikslinę grupę, ją esate suskirstę į smulkesnius segmentus ir žinote, kaip jie priima sprendimą pirkti. Pradėkime reklamos idėjos kūrimą. Geriausia pradėti nuo smegenų šturmo komandoje. Skirkite tam 45 minutes darbo laiko. Būtina, kad vienas iš dalyvių moderuotų diskusiją, o dalyvių skaičius neviršytų 6 žmonių. Šios diskusijos metu turi būti priimamos ir užrašomos visos idėjos. Jų vertinimu užsiimsite vėliau.
Po susitikimo vienas žmogus turi įvertinti ir išrinkti geriausias idėjas ir pradėti prototipo kūrimo darbus. Prototipas, tai supaprastinta reklamos idėja išdėstyta ant popieriaus ar kompiuterio ekrane. Maketavimas šiame etape nėra reikalingas. Užtenka, kuo paprasčiau perteikti pagrindinę idėją. Visa kita - dizaino kūrėjų užduotis.
Galiausiai, sukūrė galutinį reklamos variantą atlikite testavimą su tikslinei auditorijai priklausančiais žmonėmis. Pateikite jiems kelis variantus reklamos ir paklauskite, kuris jiems atrodo labiau atkreipiantis dėmesį, priimtinesnis ir įdomesnis. Šie atsakymai padės išsirinkti reklamos variantą, kurį bus galima užsakyti ir gaminti.
Taigi, iš pirmo žvilgsnio paprasta užduotis, kaip plakatų gamyba yra ilgas procesas. Tiesa, laikantis šiame straipsnyje patiekiamų rekomendacijų kiekvieno plakato atsiperkamumą galima pakelti net kelis kartus, nes bus pritraukta daugiau tikslinių vartotojų, kurie susidomės jūsų prekėmis ar paslaugomis. Toks turi būti kiekvienos reklamos tikslas.